11Even Sports TTFI National Ranking Table Tennis Championships - 2016 (CENTRAL ZONE)

Results Home

Youth Girls Singles : Live Results

Serial Match Type Player 1 Player 2 Match B/w Current Status Result Scheduled Time Sets Score Winner
1 Main Draw   MUKHERJEE Sagarika   KAMATH Archana girish Main Draw - Semi Finals - #1 - [773 Vs 546] Finished Won Sep-29 12:15 11:13, 9:12, 11:7, 9:11 1-3 546-KAMATH Archana girish
2 Main Draw   AKULA Sreeja   PAREEK Priyanka Main Draw - Semi Finals - #2 - [551 Vs 764] Finished Won Sep-29 12:15 11:7, 11:4, 8:11, 4:11, 7:11, 7:11 2-4 764-PAREEK Priyanka
3 Main Draw   MUKHERJEE Sagarika   PATIL Manushree Main Draw - Quarter Finals - #2 - [773 Vs 656] Finished Won Sep-29 10:00 11:9, 12:10, 11:8, 11:5 2-2 773-MUKHERJEE Sagarika
4 Main Draw   HARSHA VARDHINI Calange ravichandran   KAMATH Archana girish Main Draw - Quarter Finals - #1 - [547 Vs 546] Finished Won Sep-29 10:00 11:9, 11:6, 11:9, 6:11, 9:11, 12:14, 9:11 3-4 546-KAMATH Archana girish
5 Main Draw   KAMATH Archana girish   HALEANGADI Srushti Main Draw - Round of 16 - #1 - [546 Vs 689] Finished Won Sep-28 05:45 11:6, 11:8, 7:11, 9:11, 12:10, 8:11, 11:8 4-3 546-KAMATH Archana girish
6 Main Draw   HARSHA VARDHINI Calange ravichandran   ABINAYA Ramesh Main Draw - Round of 16 - #2 - [547 Vs 802] Finished Won Sep-28 05:45 11:11, 9:11, 11:-5, 8:11, 6:7 3-2 547-HARSHA VARDHINI Calange ravichandran
7 Main Draw   MUKHERJEE Sagarika   SELENADEEPTHI Selvakumar Main Draw - Round of 16 - #3 - [773 Vs 550] Finished Won Sep-28 05:45 6:11, 11:7, 4:11, 11:9, 11:8, 17:15 4-2 773-MUKHERJEE Sagarika
8 Main Draw   DAS Priyadarsini   AMRUTHA PUSHPAK Shekhar Main Draw - Round of 16 - #6 - [846 Vs 805] Finished Won Sep-28 05:45 23:5, -2:17, 6:-5, -2:7, 0:11, 14:-5 4-2 846-DAS Priyadarsini
9 Main Draw   SIVASHANKAR yashini   PAREEK Priyanka Main Draw - Round of 16 - #7 - [787 Vs 764] Finished Won Sep-28 05:45 11:7, 11:7, 3:11, 10:12, 11:8, 10:12, 3:11 3-4 764-PAREEK Priyanka
10 Main Draw   MANOHAR Monica   AYHIKA Mukherjee Main Draw - Round of 16 - #8 - [780 Vs 549] Finished Won Sep-28 05:45 8:11, 15:15, 11:9, 2:1, 4:11, 10:9, 14:5, 0:0 4-3 780-MANOHAR Monica
11 Main Draw   MARIA Rony   AYHIKA Mukherjee Main Draw - Round of 32 - #16 - [644 Vs 549] Running Sep-28 02:00 31:27 0-1 -
12 Main Draw   SASWATI Ghosh   PATWARI Surbhi Main Draw - Round of 32 - #7 - [702 Vs 853] Finished Won Sep-28 01:30 12:10, 11:6, 0:0 2-0 702-SASWATI Ghosh
13 Main Draw   AKULA Sreeja   DESHPANDE Shreya Main Draw - Round of 32 - #9 - [551 Vs 686] Finished Walkover Sep-28 01:30 5:11, 11:7, 11:7, 0:0 1-2 686-DESHPANDE Shreya
14 Main Draw   SHANKAR Riti   KIRTANI Tanisi Main Draw - Round of 32 - #10 - [615 Vs 591] Finished Won Sep-28 01:30 0-0 615-SHANKAR Riti
15 Main Draw   CHIPIA Frenaz   AMRUTHA PUSHPAK Shekhar Main Draw - Round of 32 - #12 - [548 Vs 805] Finished Won Sep-28 01:30 11:7, 9:11, 7:11, 5:11 1-3 805-AMRUTHA PUSHPAK Shekhar
16 Main Draw   HALEANGADI Srushti   NOORBASHA Shailu Main Draw - Round of 32 - #2 - [689 Vs 559] Finished Won Sep-28 01:30 37:10 0-1 559-NOORBASHA Shailu
17 Group Match   SERAHA Jacob   GUPTA Ishita Group Match - Round 3 - #2 - [641 Vs 575] Finished Won Sep-28 08:50 11:5, 6:11, 5:11, 6:11 1-3 575-GUPTA Ishita
18 Group Match   DUTTA Anuska   SEAL Manisha Group Match - Round 3 - #1 - [771 Vs 707] Finished Walkover Sep-28 08:50 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0 0-0 707-SEAL Manisha
19 Group Match   BAJAJ Anubha   DESHPANDE Mansi Group Match - Round 3 - #2 - [573 Vs 672] Finished Won Sep-28 08:50 6:11, 11:7, 11:6, 13:11 3-1 573-BAJAJ Anubha
20 Group Match   VISWANATH Kushi   SAINI Suhana Group Match - Round 3 - #1 - [628 Vs 618] Finished Walkover Sep-28 08:25 0-0 628-VISWANATH Kushi
21 Group Match   PRABHU PARRIKAR Prutha   CHIPLUNKAR Manasi Group Match - Round 3 - #2 - [590 Vs 671] Finished Walkover Sep-28 08:25 0:0 0-0 590-PRABHU PARRIKAR Prutha
22 Group Match   PATANKAR Koumudi   JOHNS Anamika Group Match - Round 3 - #2 - [627 Vs 637] Finished Walkover Sep-28 08:25 0:0 0-0 627-PATANKAR Koumudi
23 Group Match   GARG Aarushi   PRIYANKA Sarkar Group Match - Round 3 - #2 - [571 Vs 731] Finished Walkover Sep-28 08:25 0-0 571-GARG Aarushi
24 Group Match   MALIK Kritika   NANDWANI Aarushi Group Match - Round 3 - #1 - [576 Vs 593] Finished Won Sep-28 08:25 0-0 576-MALIK Kritika
25 Group Match   KHOPKAR Rutuja   BASAK Anannya Group Match - Round 3 - #1 - [680 Vs 740] Finished Won Sep-28 08:25 10:12, 11:7, 11:8, 11:7 3-1 680-KHOPKAR Rutuja
26 Group Match   GUPTA Kavya   BISWAS Diksa Group Match - Round 3 - #2 - [813 Vs 719] Finished Walkover Sep-28 08:25 0:0 0-0 719-BISWAS Diksa
27 Group Match   DESHPANDE Shreya   JAIN Jiya Group Match - Round 3 - #1 - [686 Vs 614] Finished Walkover Sep-28 08:25 0-0 614-JAIN Jiya
28 Group Match   SINGH Chhavi   BHAIRAPURE Kausha Group Match - Round 3 - #2 - [762 Vs 600] Finished Walkover Sep-28 08:25 0-0 762-SINGH Chhavi
29 Group Match   UPADHAYA Kritika   SINGH Pooja Group Match - Round 3 - #2 - [563 Vs 816] Finished Won Sep-28 08:25 0-0 563-UPADHAYA Kritika
30 Group Match   SARMAH Adrija   GUPTA Tanu Group Match - Round 3 - #1 - [561 Vs 821] Finished Walkover Sep-28 08:25 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0 0-0 561-SARMAH Adrija
31 Group Match   HARSHA VARDHINI Calange ravichandran   TANUSHREE Das gupta Group Match - Round 3 - #1 - [547 Vs 648] Finished Walkover Sep-28 08:00 0:0 0-0 547-HARSHA VARDHINI Calange ravichandran
32 Group Match   DAS Priyadarsini   KUNDU Rittika Group Match - Round 3 - #1 - [846 Vs 727] Finished Won Sep-28 08:00 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0 0-0 727-KUNDU Rittika
33 Group Match   SIVASHANKAR yashini   RODRIGUES Kefira Group Match - Round 3 - #1 - [787 Vs 589] Running Sep-28 08:00 0-0 -
34 Group Match   ABINAYA Ramesh   HULAWLE Disha Group Match - Round 3 - #1 - [802 Vs 666] Running Sep-28 08:00 0-0 -
35 Group Match   MOUMITA Datta   BHARGAVA Pooja Group Match - Round 3 - #1 - [829 Vs 710] Finished Walkover Sep-28 08:00 0-0 829-MOUMITA Datta
36 Group Match   MANOHAR Monica   MAZUMDAR Jitakhee Group Match - Round 3 - #1 - [780 Vs 562] Finished Walkover Sep-28 08:00 0-0 780-MANOHAR Monica
37 Group Match   ASHLESHA Trehan   SASWATI Ghosh Group Match - Round 3 - #1 - [777 Vs 702] Finished Walkover Sep-28 08:00 0:0 0-0 777-ASHLESHA Trehan
38 Group Match   PAUL Puja   ROHILLA Anjali Group Match - Round 3 - #1 - [726 Vs 612] Finished Walkover Sep-28 08:00 0-0 726-PAUL Puja
39 Group Match   KIRTANI Tanisi   BARSHA Biswas Group Match - Round 3 - #1 - [591 Vs 716] Finished Walkover Sep-28 08:00 0:0 0-0 591-KIRTANI Tanisi
40 Group Match   SELENADEEPTHI Selvakumar   DAS Poulami Group Match - Round 3 - #1 - [550 Vs 840] Finished Walkover Sep-28 08:00 0-0 550-SELENADEEPTHI Selvakumar
41 Group Match   SAINI Suhana   CHIPLUNKAR Manasi Group Match - Round 2 - #2 - [618 Vs 671] Finished Walkover Sep-27 04:20 0:0 0-0 671-CHIPLUNKAR Manasi
42 Group Match   VISWANATH Kushi   PRABHU PARRIKAR Prutha Group Match - Round 2 - #1 - [628 Vs 590] Finished Won Sep-27 04:20 0-0 628-VISWANATH Kushi
43 Group Match   SINHA Aditi   SINGH Pooja Group Match - Round 2 - #2 - [649 Vs 816] Finished Walkover Sep-27 04:20 0-0 649-SINHA Aditi
44 Group Match   BASAK Anannya   BISWAS Diksa Group Match - Round 2 - #2 - [740 Vs 719] Finished Walkover Sep-27 04:20 0:0 0-0 740-BASAK Anannya
45 Group Match   DESHPANDE Shreya   SINGH Chhavi Group Match - Round 2 - #1 - [686 Vs 762] Finished Won Sep-27 04:20 6:11 0-0 762-SINGH Chhavi
46 Group Match   JAIN Jiya   BHAIRAPURE Kausha Group Match - Round 2 - #2 - [614 Vs 600] Finished Won Sep-27 04:20 0-0 600-BHAIRAPURE Kausha
47 Group Match   DUTTA Anuska   BAJAJ Anubha Group Match - Round 2 - #1 - [771 Vs 573] Finished Won Sep-27 04:20 0-0 573-BAJAJ Anubha
48 Group Match   SUMANA Saha   SERAHA Jacob Group Match - Round 2 - #1 - [848 Vs 641] Finished Won Sep-27 04:20 0-0 641-SERAHA Jacob
49 Group Match   HALEANGADI Srushti   GUPTA Ishita Group Match - Round 2 - #2 - [689 Vs 575] Finished Won Sep-27 04:20 0-0 689-HALEANGADI Srushti
50 Group Match   BHARGAVA Vanshika   UPADHAYA Kritika Group Match - Round 2 - #1 - [586 Vs 563] Finished Won Sep-27 04:20 11:6, 9:11, 11:9, 11:7 3-1 586-BHARGAVA Vanshika
51 Group Match   PATKI Dyuti   PATANKAR Koumudi Group Match - Round 2 - #1 - [667 Vs 627] Finished Walkover Sep-27 04:20 0:0 0-0 667-PATKI Dyuti
52 Group Match   MOUMITA Datta   SPOORTHI Venkatesha m Group Match - Round 2 - #1 - [829 Vs 635] Finished Won Sep-27 04:20 11:8, 11:7, 14:12 3-0 829-MOUMITA Datta
53 Group Match   AMRUTE Shruti   GUPTA Srishti Group Match - Round 2 - #1 - [687 Vs 582] Finished Won Sep-27 04:20 7:11, 11:4, 12:10, 8:11, 11:7 3-2 687-AMRUTE Shruti
54 Group Match   HARSHA VARDHINI Calange ravichandran   DIVEKAR Aarya Group Match - Round 2 - #1 - [547 Vs 588] Finished Walkover Sep-27 04:20 0-0 547-HARSHA VARDHINI Calange ravichandran
55 Group Match   ABINAYA Ramesh   GARG Aarushi Group Match - Round 2 - #1 - [802 Vs 571] Finished Won Sep-27 04:20 11:2, 11:8, 11:6 2-0 802-ABINAYA Ramesh
56 Group Match   HULAWLE Disha   PRIYANKA Sarkar Group Match - Round 2 - #2 - [666 Vs 731] Finished Won Sep-27 04:20 0-0 666-HULAWLE Disha
57 Group Match   PAUL Puja   JAISWAL Ambika Group Match - Round 2 - #1 - [726 Vs 696] Running Sep-27 04:20 0-0 -
58 Group Match   SHANKAR Riti   KADIRAVAN Saanchitaasri Group Match - Round 2 - #1 - [615 Vs 744] Finished Walkover Sep-27 04:20 0-0 615-SHANKAR Riti
59 Group Match   SIVASHANKAR yashini   DHOOT Vidhi Group Match - Round 2 - #1 - [787 Vs 695] Running Sep-27 04:20 0-0 -
60 Group Match   MANOHAR Monica   MOITRA Shrubabati Group Match - Round 2 - #1 - [780 Vs 849] Finished Walkover Sep-27 04:20 0:0 0-0 780-MANOHAR Monica
61 Group Match   ASHLESHA Trehan   DUBEY Ananya Group Match - Round 2 - #1 - [777 Vs 566] Finished Won Sep-27 04:20 11:1, 11:5, 11:6 3-0 777-ASHLESHA Trehan
62 Group Match   MALIK Kritika   ASWANI Renuka Group Match - Round 2 - #1 - [576 Vs 643] Finished Won Sep-27 04:20 9:21 0-1 643-ASWANI Renuka
63 Group Match   GUPTA Tanu   ANKITA Biswas Group Match - Round 2 - #2 - [821 Vs 715] Finished Walkover Sep-27 04:20 0-0 821-GUPTA Tanu
64 Group Match   SARMAH Adrija   BHUJBAL Deepa Group Match - Round 2 - #1 - [561 Vs 665] Finished Walkover Sep-27 04:20 0-0 665-BHUJBAL Deepa
65 Group Match   SELENADEEPTHI Selvakumar   BIDRI Sushmita Group Match - Round 2 - #1 - [550 Vs 632] Finished Won Sep-27 04:20 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0 0-0 550-SELENADEEPTHI Selvakumar
66 Group Match   KIRTANI Tanisi   BHATT Fagun Group Match - Round 2 - #1 - [591 Vs 597] Finished Won Sep-27 04:20 11:2, 10:12, 11:9, 11:2 3-1 591-KIRTANI Tanisi
67 Group Match   NOORBASHA Shailu   PANI Payal rani Group Match - Round 2 - #1 - [559 Vs 741] Finished Won Sep-27 04:20 0:0 0-0 559-NOORBASHA Shailu
68 Group Match   NANDWANI Aarushi   PATWARI Surbhi Group Match - Round 2 - #2 - [593 Vs 853] Finished Walkover Sep-27 04:20 0:0 0-0 853-PATWARI Surbhi
69 Group Match   CHIPIA Frenaz   DUTTA Anewsha Group Match - Round 2 - #1 - [548 Vs 714] Finished Walkover Sep-27 04:20 0-0 548-CHIPIA Frenaz
70 Group Match   SUMANA Saha   GUPTA Ishita Group Match - Round 1 - #1 - [848 Vs 575] Finished Won Sep-27 02:40 11:3, 11:9, 11:5 3-0 848-SUMANA Saha
71 Group Match   HALEANGADI Srushti   SERAHA Jacob Group Match - Round 1 - #2 - [689 Vs 641] Finished Won Sep-27 02:40 11:6, 11:6, 12:10 3-0 689-HALEANGADI Srushti
72 Group Match   SEAL Manisha   BAJAJ Anubha Group Match - Round 1 - #2 - [707 Vs 573] Finished Won Sep-27 02:40 11:9, 6:11, 5:11, 11:6, 5:11 2-3 573-BAJAJ Anubha
73 Group Match   DUTTA Anuska   DESHPANDE Mansi Group Match - Round 1 - #1 - [771 Vs 672] Finished Walkover Sep-27 02:40 11:1, 11:6, 11:8 3-0 771-DUTTA Anuska
74 Group Match   SARMAH Adrija   ANKITA Biswas Group Match - Round 1 - #1 - [561 Vs 715] Finished Won Sep-27 02:15 11:6, 12:10, 12:10 3-0 561-SARMAH Adrija
75 Group Match   PATKI Dyuti   JOHNS Anamika Group Match - Round 1 - #1 - [667 Vs 637] Finished Won Sep-27 02:15 11:6, 16:14, 11:2 3-0 667-PATKI Dyuti
76 Group Match   RATHORE Bhuwaneshwari   PATANKAR Koumudi Group Match - Round 1 - #2 - [761 Vs 627] Finished Won Sep-27 02:15 9:11, 4:11, 5:11 0-3 627-PATANKAR Koumudi
77 Group Match   SAINI Suhana   PRABHU PARRIKAR Prutha Group Match - Round 1 - #2 - [618 Vs 590] Finished Won Sep-27 02:15 11:4, 8:11, 11:6, 12:6 3-1 618-SAINI Suhana
78 Group Match   SINHA Aditi   UPADHAYA Kritika Group Match - Round 1 - #2 - [649 Vs 563] Finished Won Sep-27 02:15 8:11, 11:6, 11:9, 8:11, 7:11 2-3 563-UPADHAYA Kritika
79 Group Match   NANDWANI Aarushi   ASWANI Renuka Group Match - Round 1 - #2 - [593 Vs 643] Finished Won Sep-27 02:15 0:0 0-0 593-NANDWANI Aarushi
80 Group Match   VISWANATH Kushi   CHIPLUNKAR Manasi Group Match - Round 1 - #1 - [628 Vs 671] Finished Won Sep-27 02:15 11:2, 11:6, 11:6 3-0 628-VISWANATH Kushi
81 Group Match   KHOPKAR Rutuja   BISWAS Diksa Group Match - Round 1 - #1 - [680 Vs 719] Finished Won Sep-27 02:15 7:12, 11:5, 11:1, 11:2 3-1 680-KHOPKAR Rutuja
82 Group Match   BASAK Anannya   GUPTA Kavya Group Match - Round 1 - #2 - [740 Vs 813] Finished Won Sep-27 02:15 11:8, 11:5, 11:0 3-0 740-BASAK Anannya
83 Group Match   HULAWLE Disha   GARG Aarushi Group Match - Round 1 - #2 - [666 Vs 571] Finished Won Sep-27 02:15 11:7, 11:3, 11:3 3-0 666-HULAWLE Disha
84 Group Match   DESHPANDE Shreya   BHAIRAPURE Kausha Group Match - Round 1 - #1 - [686 Vs 600] Finished Won Sep-27 02:15 11:7, 11:1, 11:9 3-0 686-DESHPANDE Shreya
85 Group Match   BHARGAVA Vanshika   SINGH Pooja Group Match - Round 1 - #1 - [586 Vs 816] Finished Won Sep-27 02:15 11:5, 12:10, 11:2 3-0 586-BHARGAVA Vanshika
86 Group Match   MALIK Kritika   PATWARI Surbhi Group Match - Round 1 - #1 - [576 Vs 853] Finished Won Sep-27 02:15 9:11, 11:7, 7:11, 11:7, 11:13 2-3 853-PATWARI Surbhi
87 Group Match   GUPTA Tanu   BHUJBAL Deepa Group Match - Round 1 - #2 - [821 Vs 665] Finished Walkover Sep-27 02:15 0:0 0-0 665-BHUJBAL Deepa
88 Group Match   BARSHA Biswas   BHATT Fagun Group Match - Round 1 - #2 - [716 Vs 597] Finished Walkover Sep-27 01:50 0:0 0-0 716-BARSHA Biswas
89 Group Match   SASWATI Ghosh   DUBEY Ananya Group Match - Round 1 - #2 - [702 Vs 566] Finished Won Sep-27 01:50 0:0 0-0 702-SASWATI Ghosh
90 Group Match   GOGOI Trisha   DUTTA Anewsha Group Match - Round 1 - #2 - [565 Vs 714] Finished Won Sep-27 01:50 0-0 714-DUTTA Anewsha
91 Group Match   GHOSH Premangi   PANI Payal rani Group Match - Round 1 - #2 - [843 Vs 741] Finished Walkover Sep-27 01:50 0:0 0-0 741-PANI Payal rani
92 Group Match   BHARGAVA Pooja   SPOORTHI Venkatesha m Group Match - Round 1 - #2 - [710 Vs 635] Finished Won Sep-27 01:50 9:11, 5:11, 7:11 0-3 635-SPOORTHI Venkatesha m
93 Group Match   KUNDU Rittika   SACHAR Vanshika Group Match - Round 1 - #2 - [727 Vs 587] Finished Walkover Sep-27 01:50 0-0 587-SACHAR Vanshika
94 Group Match   MAZUMDAR Jitakhee   MOITRA Shrubabati Group Match - Round 1 - #2 - [562 Vs 849] Finished Won Sep-27 01:50 7:11, 17:19, 8:11 0-3 849-MOITRA Shrubabati
95 Group Match   ANANTH KUMAR Samyuktha   GUPTA Srishti Group Match - Round 1 - #2 - [630 Vs 582] Finished Won Sep-27 01:50 0-0 630-ANANTH KUMAR Samyuktha
96 Group Match   RODRIGUES Kefira   DHOOT Vidhi Group Match - Round 1 - #2 - [589 Vs 695] Finished Walkover Sep-27 01:50 0:0 0-0 695-DHOOT Vidhi
97 Group Match   SEJAL Kaushik   KADIRAVAN Saanchitaasri Group Match - Round 1 - #2 - [626 Vs 744] Finished Won Sep-27 01:50 11:8, 11:6, 13:3 3-0 626-SEJAL Kaushik
98 Group Match   ROHILLA Anjali   JAISWAL Ambika Group Match - Round 1 - #2 - [612 Vs 696] Finished Won Sep-27 01:50 0-0 612-ROHILLA Anjali
99 Group Match   TANUSHREE Das gupta   DIVEKAR Aarya Group Match - Round 1 - #2 - [648 Vs 588] Finished Walkover Sep-27 01:50 0:0 0-0 648-TANUSHREE Das gupta
100 Group Match   DAS Poulami   BIDRI Sushmita Group Match - Round 1 - #2 - [840 Vs 632] Finished Won Sep-27 01:50 13:11, 13:11, 11:3 3-0 840-DAS Poulami