11Even Sports TTFI National Ranking Table Tennis Championships - 2016 (CENTRAL ZONE)

Results Home

Cadet Boys : Live Results

Serial Match Type Player 1 Player 2 Match B/w Current Status Result Scheduled Time Sets Score Winner
1 Main Draw   SURESH RAJ Preyesh   MODI Jash Main Draw - Final - #1 - [472 Vs 264] Finished Won Oct-01 08:30 8:16, 36:38 0-2 472-SURESH RAJ Preyesh
2 Main Draw   GHOSH Rudra narayan   MODI Jash Main Draw - Semi Finals - #2 - [534 Vs 264] Finished Won Oct-01 08:30 9:11 0-1 264-MODI Jash
3 Main Draw   SHANMUGAM Tharun   SURESH RAJ Preyesh Main Draw - Semi Finals - #1 - [481 Vs 472] Running Oct-01 08:30 13:11, 14:11, 11:16, 0:0 0-3 -
4 Main Draw   SURESH RAJ Preyesh   PATEL Harsh Main Draw - Quarter Finals - #1 - [472 Vs 175] Finished Won Sep-30 08:30 42:24, 23:44 2-0 175-PATEL Harsh
5 Main Draw   SHANMUGAM Tharun   VERENKER Nagesh Main Draw - Quarter Finals - #2 - [481 Vs 163] Finished Won Sep-30 08:30 1:9, 46:5, 71:9 3-0 481-SHANMUGAM Tharun
6 Main Draw   MAPSEKAR Shantesh   GHOSH Rudra narayan Main Draw - Quarter Finals - #4 - [164 Vs 534] Finished Walkover Sep-30 08:30 0:0 0-0 534-GHOSH Rudra narayan
7 Main Draw   SURESH RAJ Preyesh   KALE GOWDA MANE JAGADISH Aakash Main Draw - Round of 16 - #1 - [472 Vs 208] Running Sep-30 07:00 14:12, 11:3, 14:12, 0:0 3-0 -
8 Main Draw   PATEL Harsh   SHAH Rajveer Main Draw - Round of 16 - #2 - [175 Vs 243] Finished Won Sep-30 07:00 11:6, 11:4, 11:5, 0:0 3-0 175-PATEL Harsh
9 Main Draw   SHANMUGAM Tharun   SAHA Arup Main Draw - Round of 16 - #4 - [481 Vs 519] Finished Won Sep-30 07:00 11:7, 11:1, 12:10 3-0 481-SHANMUGAM Tharun
10 Main Draw   MODI Jash   AGGARWAL Arnav Main Draw - Round of 16 - #6 - [264 Vs 130] Running Sep-30 07:00 9:11, 14:2, 11:3 2-1 -
11 Main Draw   YENGKHOM Khelendrajit   VERENKER Nagesh Main Draw - Round of 16 - #3 - [391 Vs 163] Running Sep-30 07:00 -3:11, 11:7, 12:11 1-2 -
12 Main Draw   BHARADWAJ Sujan   NARANG Tejas Main Draw - Round of 16 - #5 - [222 Vs 157] Running Sep-30 07:00 11:8, 12:14, 11:3, 0:0 1-2 -
13 Main Draw   GHOSH Rudra narayan   SRIKANTH KASHYAP P v Main Draw - Round of 16 - #8 - [534 Vs 216] Running Sep-30 07:00 9:16, 22:45, 48:42, 0:0 2-1 -
14 Main Draw   MALPANI Shlok   NARANG Tejas Main Draw - Round of 32 - #10 - [185 Vs 157] Finished Won Sep-30 06:00 11:13, 8:11, 11:5, 4:11 1-3 157-NARANG Tejas
15 Main Draw   AGGARWAL Arnav   ARORA Naman Main Draw - Round of 32 - #11 - [130 Vs 196] Finished Won Sep-30 06:00 12:-1 0-1 130-AGGARWAL Arnav
16 Main Draw   SAHA Arup   BHAT Vishnu Main Draw - Round of 32 - #7 - [519 Vs 223] Running Sep-30 06:00 8:11, 11:10 1-1 -
17 Main Draw   ASRANI Havish   VERENKER Nagesh Main Draw - Round of 32 - #6 - [262 Vs 163] Finished Won Sep-30 06:00 11:13, 5:131, 0:0 2-0 163-VERENKER Nagesh
18 Main Draw   KALRA Veerman singh   SHANMUGAM Tharun Main Draw - Round of 32 - #8 - [158 Vs 481] Running Sep-30 06:00 6:21, 6:11, 3:14, 0:0 0-3 -
19 Main Draw   MISHRA Sarth   GULATI Suhan Main Draw - Round of 32 - #14 - [501 Vs 409] Running Sep-30 06:00 0:0 0-0 -
20 Main Draw   CHAKRAVARTHY MOHAN Mithreshwar   SRIKANTH KASHYAP P v Main Draw - Round of 32 - #15 - [469 Vs 216] Running Sep-30 06:00 8:11, 13:11, 3:11, 0:0 1-2 -
21 Main Draw   CHAUDHURY Tamoghna   MODI Jash Main Draw - Round of 32 - #12 - [545 Vs 264] Running Sep-30 06:00 3:11, 5:11, 0:0 0-2 -
22 Main Draw   YENGKHOM Khelendrajit   MALUBHAIWALA Burhanuddin Main Draw - Round of 32 - #5 - [391 Vs 169] Running Sep-30 06:00 11:-4, 11:16 0-2 -
23 Group Match   MALUBHAIWALA Burhanuddin   CHAKRABORTY Rimo Group Match - Round 3 - #1 - [169 Vs 531] Finished Won Sep-30 01:40 11:1, 13:11, 11:5 3-0 169-MALUBHAIWALA Burhanuddin
24 Group Match   KALRA Veerman singh   CHATURVEDI Maulik Group Match - Round 3 - #1 - [158 Vs 499] Finished Won Sep-30 01:40 11:7, 11:9, 7:11, 11:4 3-1 158-KALRA Veerman singh
25 Group Match   BAJAJ Shlok   CHAUDHURY Tamoghna Group Match - Round 3 - #1 - [184 Vs 545] Finished Walkover Sep-30 01:40 0-0 184-BAJAJ Shlok
26 Group Match   JAIN Mohak   KUTTY Navaneeth Group Match - Round 3 - #1 - [401 Vs 470] Finished Won Sep-30 01:40 5:11, 7:11, 3:11 0-3 470-KUTTY Navaneeth
27 Group Match   OM CHETRI Aadarsh   BHARATI Jagrat Group Match - Round 3 - #1 - [134 Vs 310] Finished Won Sep-30 01:40 11:7, 11:4, 11:7 3-0 134-OM CHETRI Aadarsh
28 Group Match   YENGKHOM Khelendrajit   IYENGAR Navneet sriram Group Match - Round 3 - #1 - [391 Vs 273] Finished Won Sep-30 01:20 11:9, 11:6, 12:10 3-0 391-YENGKHOM Khelendrajit
29 Group Match   SURESH RAJ Preyesh   CHAUDHURY Bodhisatwa Group Match - Round 3 - #1 - [472 Vs 522] Finished Won Sep-30 01:20 11:4, 11:7, 11:3 3-0 472-SURESH RAJ Preyesh
30 Group Match   SHAH Rajveer   RAGHAV Sudhir Group Match - Round 3 - #1 - [243 Vs 480] Finished Won Sep-30 01:20 7:11, 11:7, 11:4 2-1 243-SHAH Rajveer
31 Group Match   NISTALA Mainak   SAHA Arup Group Match - Round 3 - #1 - [240 Vs 519] Finished Won Sep-30 01:20 4:11, 11:9, 8:11, 2:11 1-3 519-SAHA Arup
32 Group Match   BHAT Vishnu   SHETTY Krish Group Match - Round 2 - #1 - [223 Vs 269] Finished Won Sep-30 12:20 15:13, 11:5, 11:5 2-0 223-BHAT Vishnu
33 Group Match   BAJAJ Shlok   PRAKASAM Raghuraam Group Match - Round 2 - #1 - [184 Vs 473] Finished Won Sep-30 12:20 11:9, 4:11, 11:9, 11:9 3-1 184-BAJAJ Shlok
34 Group Match   OM CHETRI Aadarsh   KANDEKAR Vandan Group Match - Round 2 - #1 - [134 Vs 289] Finished Won Sep-30 12:20 11:3, 11:8, 11:7 3-0 134-OM CHETRI Aadarsh
35 Group Match   CHAKRAVARTHY MOHAN Mithreshwar   SHARMA Anuj Group Match - Round 2 - #1 - [469 Vs 136] Finished Walkover Sep-30 12:20 3:0 1-0 136-SHARMA Anuj
36 Group Match   KALRA Veerman singh   DESHPANDE Siddhant Group Match - Round 2 - #1 - [158 Vs 285] Finished Won Sep-30 12:20 12:10, 11:6, 11:7 2-0 158-KALRA Veerman singh
37 Group Match   JAIN Mohak   JAIN Sanat Group Match - Round 2 - #1 - [401 Vs 281] Finished Won Sep-30 12:20 8:11, 8:11, 4:11 0-3 281-JAIN Sanat
38 Group Match   GHOSH Sumit   ADLAKHA Shivansh Group Match - Round 2 - #1 - [366 Vs 203] Finished Won Sep-30 12:20 13:15, 5:11, 11:9, 8:11 1-3 203-ADLAKHA Shivansh
39 Group Match   MALPANI Shlok   BHATTACHARJEE Ankur Group Match - Round 2 - #1 - [185 Vs 515] Finished Won Sep-30 12:20 13:11, 4:11, 11:13, 17:15, 11:6 3-2 185-MALPANI Shlok
40 Group Match   PATEL Harsh   SAHA Mayukh Group Match - Round 2 - #1 - [175 Vs 529] Finished Won Sep-30 12:00 11:8, 9:11, 15:13, 11:3 3-1 175-PATEL Harsh
41 Group Match   MAPSEKAR Shantesh   MOHAN Kavin Group Match - Round 2 - #1 - [164 Vs 466] Finished Won Sep-30 12:00 11:9, 11:3, 11:7 3-0 164-MAPSEKAR Shantesh
42 Group Match   SHAH Rajveer   BHATTACHARYA Dron Group Match - Round 2 - #1 - [243 Vs 526] Finished Won Sep-30 12:00 11:3, 11:13, 11:7, 12:10 3-1 243-SHAH Rajveer
43 Group Match   YENGKHOM Khelendrajit   CHANDRA Shivam Group Match - Round 2 - #1 - [391 Vs 504] Finished Won Sep-30 12:00 11:8, 11:6, 11:4 3-0 391-YENGKHOM Khelendrajit
44 Group Match   MODI Jash   JAMMULA Nakul Group Match - Round 2 - #1 - [264 Vs 367] Finished Won Sep-30 12:00 11:3, 11:5, 11:3 3-0 264-MODI Jash
45 Group Match   SHANMUGAM Tharun   NEOGI Soumyadeep Group Match - Round 2 - #1 - [481 Vs 360] Finished Won Sep-30 12:00 10:5, 11:7, 11:8 3-0 481-SHANMUGAM Tharun
46 Group Match   GHOSH Rudra narayan   UPPALLURI Rithwik Group Match - Round 2 - #1 - [534 Vs 447] Finished Won Sep-30 12:00 11:5, 11:7, 11:3 3-0 534-GHOSH Rudra narayan
47 Group Match   GULATI Suhan   BOSE Bolik Group Match - Round 2 - #1 - [409 Vs 523] Finished Won Sep-30 12:00 12:10, 11:9, 12:14, 11:6 3-1 409-GULATI Suhan
48 Group Match   CHAUDHURY Tamoghna   PRAKASAM Raghuraam Group Match - Round 1 - #1 - [545 Vs 473] Finished Won Sep-30 11:00 9:11, 9:11, 11:3, 11:13 1-3 473-PRAKASAM Raghuraam
49 Group Match   KUSEL Prasanna   CHTNIS Aadi Group Match - Round 1 - #1 - [393 Vs 248] Finished Won Sep-30 11:00 7:11, 4:11, 10:12 0-3 248-CHTNIS Aadi
50 Group Match   JAIN Daksh   SHARMA Anuj Group Match - Round 1 - #1 - [414 Vs 136] Finished Won Sep-30 11:00 13:11, 7:11, 7:11, 8:11 1-3 136-SHARMA Anuj
51 Group Match   CHAKRABORTY Rimo   PATANKAR Akshay Group Match - Round 1 - #1 - [531 Vs 253] Finished Won Sep-30 11:00 11:7, 15:13, 12:5 3-0 531-CHAKRABORTY Rimo
52 Group Match   BHARATI Jagrat   KANDEKAR Vandan Group Match - Round 1 - #1 - [310 Vs 289] Finished Won Sep-30 11:00 6:11, 5:11, 2:11 0-3 289-KANDEKAR Vandan
53 Group Match   MUKHERJEE Soumil   ADLAKHA Shivansh Group Match - Round 1 - #1 - [539 Vs 203] Finished Won Sep-30 11:00 11:5, 11:7, 11:8 3-0 539-MUKHERJEE Soumil
54 Group Match   CHATURVEDI Maulik   DESHPANDE Siddhant Group Match - Round 1 - #1 - [499 Vs 285] Finished Won Sep-30 11:00 11:9, 8:11, 11:7, 10:12, 11:4 3-2 499-CHATURVEDI Maulik
55 Group Match   GUPTA Manav   BHATTACHARJEE Ankur Group Match - Round 1 - #1 - [415 Vs 515] Finished Won Sep-30 11:00 4:11, 7:11, 6:11 0-3 515-BHATTACHARJEE Ankur
56 Group Match   AGARWAL Anshuman   BANIK sujal Group Match - Round 1 - #2 - [386 Vs 860] Finished Won Sep-30 11:00 11:8, 6:11, 11:6, 6:11, 12:10 3-2 386-AGARWAL Anshuman
57 Group Match   LALRUATSANGA H   NEOGI Soumyadeep Group Match - Round 1 - #1 - [191 Vs 360] Finished Won Sep-30 10:40 11:5, 9:11, 9:11, 11:9, 11:8 3-2 191-LALRUATSANGA H
58 Group Match   DAVE Shukan   R Jagadishwaran Group Match - Round 1 - #1 - [186 Vs 370] Finished Won Sep-30 10:40 8:11, 8:11, 4:11 0-3 370-R Jagadishwaran
59 Group Match   RAGHAV Sudhir   BHATTACHARYA Dron Group Match - Round 1 - #1 - [480 Vs 526] Finished Won Sep-30 10:40 11:5, 6:11, 8:11, 3:11 1-3 526-BHATTACHARYA Dron
60 Group Match   IYENGAR Navneet sriram   CHANDRA Shivam Group Match - Round 1 - #1 - [273 Vs 504] Finished Won Sep-30 10:40 7:11, 11:6, 12:10, 11:6 3-1 273-IYENGAR Navneet sriram
61 Group Match   CHAUDHURY Bodhisatwa   BHELOTKAR Aadi Group Match - Round 1 - #1 - [522 Vs 121] Finished Won Sep-30 10:40 10:12, 3:11, 7:11 0-3 121-BHELOTKAR Aadi
62 Group Match   GHOSH Monorup   MOHAN Kavin Group Match - Round 1 - #1 - [355 Vs 466] Finished Won Sep-30 10:40 8:11, 11:7, 6:11, 11:9, 13:11 3-2 355-GHOSH Monorup
63 Group Match   YEITHISH R. Aaryhan   SAHA Mayukh Group Match - Round 1 - #1 - [456 Vs 529] Finished Won Sep-30 10:40 6:11, 5:11, 10:12 0-3 529-SAHA Mayukh
64 Group Match   JAIN Ashish   MOGHE Atharva Group Match - Round 1 - #1 - [139 Vs 439] Finished Won Sep-30 10:40 7:11, 11:6, 8:11, 5:11 1-3 439-MOGHE Atharva
65 Group Match   KOVELAMUDI Anaiy   KARODE Chaitanya Group Match - Round 1 - #1 - [254 Vs 304] Finished Won Sep-30 10:40 11:8, 16:14, 7:11, 11:6 3-1 254-KOVELAMUDI Anaiy
66 Group Match   SAHA Ankur   BOSE Bolik Group Match - Round 1 - #1 - [347 Vs 523] Finished Won Sep-30 10:40 5:11, 11:13, 13:15 0-3 523-BOSE Bolik
67 Main Draw   BYE   GHOSH Rudra narayan Main Draw - Round of 32 - #16 - [0 Vs 534] Finished Won Jan-01 05:30 0:0, 0:0 0-0 534-GHOSH Rudra narayan
68 Main Draw   SURESH RAJ Preyesh   BYE Main Draw - Round of 32 - #1 - [472 Vs 0] Finished Walkover Jan-01 05:30 0:0, 0:0, 0:0 0-0 -