11Even Sports TTFI National Ranking Table Tennis Championships - 2016 (CENTRAL ZONE)

Youth Boys Singles

Players directly qualified to the maindraw

102 BHANJA Ronit AAI
140 UTKARSH Gupta DLI
293 PUIA Lalrin MIZ
299 BAIS Aman singh MP
372 YADAV Abhishek PSPB
377 THAKKAR Manav PSPB
426 RAVINDRA Kotiyan RSPB
516 GHOSH Arjun WB
Group 1
1 246 PANDE Siddhesh (MHR A)
2 180 BHATT Kaushal (GUJ)
3 212 KULKARNI Kaustubh (KNT)
Group 2
1 524 JEET Chandra (WB)
2 448 CH. V S. Sai tejesh (TELG)
3 318 MOTLANI Naresh (MP)
Group 3
1 101 ANIRBAN Ghosh (AAI)
2 521 PAL Ayan (WB)
3 301 MITTAL Archit (MP)
Group 4
1 181 SHAH Manush (GUJ)
2 538 BHATTACHARYA Soham (WB)
3 252 PATIL Ajaysingh (MHR B)
Group 5
1 272 HARDIKAR Mandar (MHR B)
2 505 SINGH Shivam (UP)
3 326 KUNDU Rajdeep (MP)
Group 6
1 282 AMBEKAR Sanish (MHR B)
2 527 PUSHILAL Hirakjyoti (WB)
3 219 JAMADAGNI Rohan s (KNT)
Group 7
1 427 VISHWAKARMA Pankaj kumar (RSPB)
2 291 ZENDE Yugandh (MHR B)
3 198 MALIK Neeraj (HRN)
Group 8
1 460 ANANTH Devarajan (TN)
2 536 SUBHENDU Show (WB)
3 315 YADAV Kuldeep (MP)
Group 9
1 114 BARUAH Shankab (ASM)
2 518 SARKAR Arnab (WB)
3 357 CHAKRABORTY Samrat (NB)
Group 10
1 183 HARSH Sachanandani (GUJ)
2 477 KANNAN Shriram (TN)
3 129 SONI Shlok (CG)
Group 11
1 345 NATH Akaash (NB)
2 200 SOLANKI Sahil (HRN)
3 416 JAIN Mayank (RAJ)
Group 12
1 417 SHUBHAM Ojha (RAJ)
2 145 SINGH Manik (DLI)
3 287 KAMBLE Tejas (MHR B)
Group 13
1 106 NISHAAD Shah (AI)
2 213 SUNDAR Krishna (KNT)
3 225 T. SAJI Ajins (KRL)
Group 14
1 142 JINDAL Himanshu (DLI)
2 368 V Annamalai (PON)
3 290 DESHMUKH Yash (MHR B)
Group 15
1 221 TELANG Shreyal (KNT)
2 406 SAHNI Rohan (PUN)
3 238 LOHAPATRE Gaurav (MHR A)
Group 16
1 387 JAIN Anukram (PSPB A)
2 116 Aniket (BHR)
3 234 DEY Prithvi (MEG)
Group 17
1 491 BELWAL Abhinav (UP)
2 402 MEHRA Naman (PUN)
3 455 HARIKRISHNA Venkateswaran sridhar (TELG)
Group 18
1 147 VIRMANI Parth (DLI)
2 336 ACHARYA Shreyas (MP)
3 445 K Pavan kumar (TELG)
4 202 GOURANG Shakreja (HRN)
Group 19
1 190 TAYAL Ayush (HRN)
2 148 JAIN Payas (DLI)
3 297 GUPTA Aditya (MP)
4 858 SARBAJIT Guha (NB)
Group 20
1 207 ROY Shivaji (JKD)
2 133 SHARMA Sahil (CHD)
3 363 DAS Subham (NB)
4 111 GOGOI Arka kumar (ASM)
Group 21
1 217 BARIGIDAD Rakshit (KNT)
2 308 RAMAN Hemant (MP)
3 153 LAMBA Shivjit singh (DLI)
4 449 PALA PARTHI Saroj siril (TELG)
Group 22
1 227 ANAS MOHAMMED Irshad (KRL)
2 115 GOGOI Zeedan (ASM)
3 236 SUBRAMANIAN Ashwin (MHR A)
4 437 MOHAMMED Ali (TELG)
Group 23
1 245 AMBRE Shubham (MHR A)
2 404 TONDON Raghuveer (PUN)
3 356 KUNDU Raja (NB)
4 444 ALI Mohammed (TELG)
Group 24
1 294 LALHUNHLUA Mr. (MIZ)
2 124 JUNEJA Anmol (CG)
3 188 CHAUHAN Tushar (GUJ)
4 442 LAHOTI Harshavardan (TELG)
Group 25
1 340 CHOUKSE Tanmay (MP)
2 149 PEEYUSH Prasad (DLI)
3 261 PANCHAL Hardik (MHR B)
4 502 SETH Sarthak (UP)
Group 26
1 494 KOHLI Arjun (UP)
2 143 BHARGAVA Kashish (DLI)
3 265 DALVI Jash (MHR B)
4 451 FIDEL RAFEEQUE Snehit suravajjula (TELG)
Group 27
1 510 MITRA Abhimanyu (WB)
2 113 BARUAH Md. zubayr arshad (ASM)
3 266 RAHATWAL Jignesh (MHR B)
4 177 ISHAAN Hingorani (GUJ)
Group 28
1 541 BANERJEE Souvik (WB)
2 412 KHAN Asif (RAJ)
3 159 MALIK Yashansh (DLI)
4 192 JAIN Jai (HRN)
Group 29
1 166 DO ROSARIO Wesley (GOA)
2 441 SHAH Govind (TELG)
3 418 JANGRA Rahul (RAJ)
4 484 ABINAY Vijay babu (TN)
Group 30
1 331 WADWEKAR Saiel (MP)
2 390 ZAMLIANA John (PSPB A)
3 255 MARATHE Aniruddha (MHR B)
4 189 KANWAR Madhav singh (HP)
Group 31
1 395 PANDEY Sameer (PSPB A)
2 122 SHARMA Aayush (CG)
3 369 ARUMUGAM Aravindan (PON)
4 235 DEY Suranjit (MEG)
Group 32
1 397 HARSH Shrivastava (PSPB A)
2 430 SHRIVASTAVA Shivam (RSPB)
3 296 SHARMA Aakash (MP)
4 226 AFTHAB Amir (KRL)