11Even Sports TTFI National Ranking Table Tennis Championships - 2016 (CENTRAL ZONE)

Sub Junior Boys

Players directly qualified to the maindraw

159 MALIK Yashansh DLI
237 SHROFF Dev MHR A
353 BHATTACHARJEE Jayabrata NB
359 SUR ROY Siddhant NB
385 LRRUATA Alberto PSPB A
388 SOMAIYA Chinmaya kapil PSPB A
389 HIMNAKULHPUINGHETA Jeho PSPB A
485 DEENADAYALAN Vishwa TN
Group 1
1 258 PATIL Deepit (MHR B)
2 543 SAHA Swarnava (WB)
3 122 SHARMA Aayush (CG)
Group 2
2 316 PATODI Nabh (MP)
3 194 MASTER Lalroluahpuia (HRN)
Group 3
1 148 JAIN Payas (DLI)
2 500 PRAROOP Mr. (UP)
3 278 NAGLE Ritvik (MHR B)
Group 4
1 154 GOEL Shreyaans (DLI)
2 251 KARMALKAR Advait (MHR B)
Group 5
1 239 MALHOTRA Hrishikesh (MHR A)
2 534 GHOSH Rudra narayan (WB)
3 348 DEY Arijit (NB)
Group 6
1 257 PANSE Aryan (MHR B)
2 539 MUKHERJEE Soumil (WB)
3 168 MURAD Ayaz (GUJ)
Group 7
1 354 DAS Mainak (NB)
2 304 KARODE Chaitanya (MP)
3 250 SHINDE Aditya (MHR B)
Group 8
1 465 SOLAIYAN Karthikeyan (TN)
2 370 R Jagadishwaran (PON)
3 218 KALOSE SURESH KUMAR Rathin (KNT)
Group 9
1 476 MAHIPAL Sankket (TN)
2 443 KANNAN Kesavan (TELG)
3 226 AFTHAB Amir (KRL)
Group 10
1 176 KOTHARI Harshil (GUJ)
2 464 LALIT KUMAR Jay gadiya (TN)
3 216 SRIKANTH KASHYAP P v (KNT)
Group 11
1 179 JADEJA Karanpalsinh (GUJ)
2 462 KUSEL Harish (TN)
3 208 KALE GOWDA MANE JAGADISH Aakash (KNT)
Group 12
1 220 TOTAGER Shaswath (KNT)
2 271 MEHTA Manav (MHR B)
3 111 GOGOI Arka kumar (ASM)
Group 13
1 396 GUPTA Satyam giri (PSPB A)
2 302 PARASHAR Aviraj (MP)
3 197 ARORA Namit (HRN)
4 135 KAPOOR Adhiraj (DLI)
Group 14
1 283 DAS Shivam (MHR B)
2 306 CHAWLA Harman singh (MP)
3 182 MADLANI Pratham (GUJ)
4 509 GARG Vibhor (UP)
Group 15
1 343 PAUL ROY Abhirup (NB)
2 295 MR Thangsiansanga (MIZ)
3 367 JAMMULA Nakul (ODS)
4 136 SHARMA Anuj (DLI)
Group 16
1 361 SARKAR Soumyadeep (NB)
2 270 SHAH Maanav (MHR B)
3 199 MALIK Rahul (HRN)
4 305 GANGRADE Chhavi (MP)
Group 17
1 364 PAUL Subhra jyoti (NB)
2 312 JAIN Kabir (MP)
3 544 BALLAV Tamal (WB)
4 112 DAS Aryamaan (ASM)
Group 18
1 409 GULATI Suhan (PUN)
2 540 HALDER Sourajit (WB)
3 463 UMASANKAR Harivignesh (TN)
4 170 BHATT Chitrax (GUJ)
Group 19
1 482 GANESH Varun (TN)
2 284 SHINDE Shounak (MHR B)
3 165 MAPSEKAR Shaswat (GOA)
4 436 A Advait (TELG)
Group 20
1 511 ROY Abir (WB)
2 411 JAIN Aditya (RAJ)
3 109 VENKATA KARTHIKEYA Mannava (AP)
4 307 DABI Harshwardhan (MP)
Group 21
1 513 SEN CHOWDHURY Aniket (WB)
2 446 THOMAS Ritesh (TELG)
3 313 KAUSHIK Kartikey (MP)
4 150 BAJAJ Raghav (DLI)
Group 22
1 532 DEY Riswav (WB)
2 222 BHARADWAJ Sujan (KNT)
3 342 SABLE Yashwardan (MP)
4 164 MAPSEKAR Shantesh (GOA)
Group 23
1 495 SINGH Ashutosh kumar (UP)
2 369 ARUMUGAM Aravindan (PON)
3 146 NARANG Mannit singh (DLI)
4 171 JARIWALA Darshil (GUJ)
Group 24
1 383 SHARMA Aaradhya (PSPB A)
2 144 JAIN Krishna (DLI)
3 125 BHELOTKAR Avi (CG)
4 399 SAROHA Madhav (PUN)
Group 25
1 110 TELIDEVARA Surya teja (AP)
2 279 JOSHI Sahil (MHR B)
3 138 DUTT Arush (DLI)
4 514 BOSE Ankit (WB)
Group 26
1 130 AGGARWAL Arnav (CHD)
2 263 JOBALIA Jash (MHR B)
3 113 BARUAH Md. zubayr arshad (ASM)
4 517 CHANDA Arnab (WB)
Group 27
1 163 VERENKER Nagesh (GOA)
2 267 KUKREJA Karan (MHR B)
3 167 RAVAL Abhilash (GUJ)
4 108 CHEEKATI Kushal kumar (AP)
Group 28
1 173 PARMAR Dhairya (GUJ)
2 243 SHAH Rajveer (MHR A)
3 215 GOLLERKERI Neil (KNT)
4 365 GHOSH Subhrojyotee (NB)
Group 29
1 192 JAIN Jai (HRN)
2 127 SAHU Rajiv (CG)
3 244 BHOSALE Shriyash (MHR A)
4 371 RANGANATHAN Sastha chandrakanth (PON)
Group 30
1 214 GIGU Marcose (KNT)
2 134 OM CHETRI Aadarsh (DLI)
3 196 ARORA Naman (HRN)
4 368 V Annamalai (PON)
Group 31
1 454 BALUSURI Varun shanker (TELG)
2 414 JAIN Daksh (RAJ)
3 157 NARANG Tejas (DLI)
4 300 GOYAL Ansh (MP)
Group 32
1 472 SURESH RAJ Preyesh (TN)
2 391 YENGKHOM Khelendrajit (PSPB A)
3 224 VARGHESE JOSEPH Aditya (KRL)
4 493 TYAGI Akshat (UP)