11Even Sports TTFI National Ranking Table Tennis Championships - 2016 (CENTRAL ZONE)

Junior Boys

Players directly qualified to the maindraw

159 MALIK Yashansh DLI
177 ISHAAN Hingorani GUJ
181 SHAH Manush GUJ
207 ROY Shivaji JKD
255 MARATHE Aniruddha MHR B
377 THAKKAR Manav PSPB
502 SETH Sarthak UP
524 JEET Chandra WB
Group 1
1 147 VIRMANI Parth (DLI)
2 330 CHAKRAWARTI Rounak (MP)
3 111 GOGOI Arka kumar (ASM)
Group 2
1 444 ALI Mohammed (TELG)
2 359 SUR ROY Siddhant (NB)
3 170 BHATT Chitrax (GUJ)
Group 3
1 525 AKASH Chowdhury (WB)
2 402 MEHRA Naman (PUN)
3 311 DUBEY Jay (MP)
Group 4
1 538 BHATTACHARYA Soham (WB)
2 404 TONDON Raghuveer (PUN)
3 263 JOBALIA Jash (MHR B)
Group 5
1 236 SUBRAMANIAN Ashwin (MHR A)
2 458 KIRAN Arjun raju (TN)
3 449 PALA PARTHI Saroj siril (TELG)
Group 6
1 277 ALBUQUERQUE Raegan albuquerque (MHR B)
2 492 PATHAK Abhishek (UP)
3 213 SUNDAR Krishna (KNT)
Group 7
1 412 KHAN Asif (RAJ)
2 323 BATHAM Pratham (MP)
3 408 NARANG Shitij (PUN)
Group 8
1 455 HARIKRISHNA Venkateswaran sridhar (TELG)
2 362 MALAKAR Subhajit (NB)
3 317 SHINDE Naman (MP)
Group 9
1 245 AMBRE Shubham (MHR A)
2 537 PAUL Snehasish (WB)
3 204 SHEORAN Vikas (HRN)
Group 10
1 227 ANAS MOHAMMED Irshad (KRL)
2 129 SONI Shlok (CG)
3 368 V Annamalai (PON)
Group 11
1 390 ZAMLIANA John (PSPB A)
2 235 DEY Suranjit (MEG)
3 410 SHARMA Vishu (PUN)
Group 12
1 395 PANDEY Sameer (PSPB A)
2 176 KOTHARI Harshil (GUJ)
3 329 JOSHI Roshan (MP)
Group 13
1 533 MAZUMDER Rounak (WB)
2 440 ARVIND KUMAR G (TELG)
3 506 VERMA Subrat raj (UP)
Group 14
1 153 LAMBA Shivjit singh (DLI)
2 340 CHOUKSE Tanmay (MP)
3 256 BHADKAMKAR Archit (MHR B)
Group 15
1 166 DO ROSARIO Wesley (GOA)
2 486 S.RAMESH Vyzag (TN)
3 108 CHEEKATI Kushal kumar (AP)
Group 16
1 265 DALVI Jash (MHR B)
2 459 SHRIKRISHNA Arunachalam (TN)
3 173 PARMAR Dhairya (GUJ)
Group 17
1 287 KAMBLE Tejas (MHR B)
2 483 SIVARAJAN Veera (TN)
3 145 SINGH Manik (DLI)
Group 18
1 387 JAIN Anukram (PSPB A)
2 298 TOMAR Akshat singh (MP)
3 361 SARKAR Soumyadeep (NB)
Group 19
1 437 MOHAMMED Ali (TELG)
2 468 VIJAYA KUMAR Malesh (TN)
3 113 BARUAH Md. zubayr arshad (ASM)
4 521 PAL Ayan (WB)
Group 20
1 451 FIDEL RAFEEQUE Snehit suravajjula (TELG)
2 290 DESHMUKH Yash (MHR B)
3 141 KHURANA Hardik (DLI)
4 520 BASU Avijit (WB)
Group 21
1 497 PALIWAL Hardik (UP)
2 261 PANCHAL Hardik (MHR B)
3 143 BHARGAVA Kashish (DLI)
4 357 CHAKRABORTY Samrat (NB)
Group 22
1 512 PAL Akash (WB)
2 110 TELIDEVARA Surya teja (AP)
3 219 JAMADAGNI Rohan s (KNT)
4 508 ROY Ujjwal (UP)
Group 23
1 535 DEY Saikat (WB)
2 225 T. SAJI Ajins (KRL)
3 112 DAS Aryamaan (ASM)
4 442 LAHOTI Harshavardan (TELG)
Group 24
1 397 HARSH Shrivastava (PSPB A)
2 369 ARUMUGAM Aravindan (PON)
3 338 SHARMA Siddharth (MP)
4 179 JADEJA Karanpalsinh (GUJ)
Group 25
1 212 KULKARNI Kaustubh (KNT)
2 199 MALIK Rahul (HRN)
3 138 DUTT Arush (DLI)
4 343 PAUL ROY Abhirup (NB)
Group 26
1 388 SOMAIYA Chinmaya kapil (PSPB A)
2 342 SABLE Yashwardan (MP)
3 155 GOEL Shubh (DLI)
4 238 LOHAPATRE Gaurav (MHR A)
Group 27
1 280 BOKIL Sanat (MHR B)
2 389 HIMNAKULHPUINGHETA Jeho (PSPB A)
3 314 MANDOT Khush (MP)
4 413 GEHLOT Chirag (RAJ)
Group 28
2 354 DAS Mainak (NB)
3 272 HARDIKAR Mandar (MHR B)
4 471 KUMAR Pravin (TN)
Group 29
1 133 SHARMA Sahil (CHD)
2 328 ROKADE Rohit (MP)
3 180 BHATT Kaushal (GUJ)
4 448 CH. V S. Sai tejesh (TELG)
Group 30
1 252 PATIL Ajaysingh (MHR B)
2 385 LRRUATA Alberto (PSPB A)
3 411 JAIN Aditya (RAJ)
4 226 AFTHAB Amir (KRL)
Group 31
1 475 SANTHOSH KUMAR Ramesh (TN)
2 192 JAIN Jai (HRN)
3 148 JAIN Payas (DLI)
4 352 SIL Indrajit (NB)
Group 32
1 353 BHATTACHARJEE Jayabrata (NB)
2 441 SHAH Govind (TELG)
3 286 RANE Tanmay (MHR B)
4 477 KANNAN Shriram (TN)